Selvet Apache III Çift Taraflı Stetoskop – Pediatrik Stetoskop

Çift taraflı stetoskop çok yönlü kullanım alanına sahiptir. Doktorlar yetişkinleri büyük tarafı ile bebekleri küçük tarafı ile dinlemektedirler.

HEMEN SATIN AL

Pediatrik Steteskop: Apache III Çift Taraflı Stetoskop – Özel Diyafram – Her Alana Uygun Stetoskop

Çift taraflı stetoskop çok yönlü kullanım alanına sahiptir. Doktorlar yetişkinleri büyük tarafı ile bebekleri küçük tarafı ile dinlemektedirler. Veteriner hekimler ise büyük hayvanları geniş taraf ile, pet hayvanlarını ise küçük tarafı ile dinleyebilmektedirler.

Apache III Stetoskop Nedir?

Apache 3 stetoskop bir çok ihtiyacı karşılayan özel bir üründür. Büyük ve küçük olarak iki ayrı dinleme yapılabilen yüzey bulunmaktadır. Büyük taraf genellikle kalp gibi yüksek frekanslı dinlemelerde, küçük taraf ise akciğer gibi düşük frekanslı sesleri dinlemede tercih edilmektedir.  Diğer stetoskoplardan ayrılan en önemli özelliği 0.15mm incelikte metal diyafram kullanmasıdır. Bu sayede şişme bir montun üzerinden dahi dinleme yapabilme gücüne sahiptir.

Apache III Stetoskop Tıp Doktorları ve Veteriner Hekimler için özel olarak tasarlanmış hekim stetoskopudur. 

Doktorlar; bebekleri küçük diyafram ile, yetişkinleri büyük diyafram ile dinleyebilirler.

Veteriner hekimler ise büyük hayvanları 65mm genişlikteki büyük tamburlu diyafram ile, pet hayvanları ise 45mm çaptaki küçük tamburlu diyafram ile dinleyebilmektedir. Böylece iki stetoskop taşımak yerine tek stetoskop taşıyarak çok yönlü fonksiyonel bir kullanım sağlayabilmektedirler. 

 Neden Apache ismi? 

Uçsuz bucaksız Amerika topraklarında bilgelikle yaşayıp, onurlu mücadele veren bir halk olan Kızılderililer bu ismin kullanılmasına vesile olmuşlardır. Kızılderililerde en ünlü yerli savaşçı kabilesi olan Apache’ler topraklarına döşenen tren raylarına kulaklarını yaslayarak uzaktaki gelecek olan treni bilmekteydiler. Tren raylarındaki metalin ses iletme kabiliyeti yıllar sonra stetoskoplarının geliştirilmesinde SELLVET’e ilham olmuştur. Bu nedenle Apache isimli stetoskoplar Hekimlerce kullanılmaya başlanmıştır.

Apache III Stetoskop Özellikleri Nelerdir?

Stetoskop tercih ederken ses kalitesi önemli bir etmendir. Apache III stetoskop ses kalitesini önemseyen hekimlerimiz için özel parçaların birleşimi ile oluşturulmuştur.  Buna bağlı olarak özellikleri şu şekildedir;

En Önemli Özellikleri   

– Metal Diyafram/Membran

– Büyük Tambur Çapı 65mm

– Küçük Tambur Çapı 45mm (eğer küçük tambur için 25mm çaplı talep ederseniz sipariş verdikten sonra whatsapp hattımızdan lütfen talep ediniz.)

– Diyaframdan aldığı sesi en iyi şekilde toplayan Krom Tambur

– Her kulak yapısına göre ayarlanabilen oynar kulaklık yapısı

– Diyaframa Bağlanan Çift Hortum

Diğer Özellikleri

– Silikon Hortum Boy Uzunluğu 55 cm
– Kulaklık Demir Aksam 18 cm

– Ergonomik Kulaklık Ucu

– Silikonel Hortum

Büyük diyafram ile küçük diyafram arasında geçiş yapmak için dinleme kısmını kendi etrafında çevirmeniz gerekmektedir. Hangi tarafın aktif olduğunu öğrenmek için diyafram yüzeylerine hafifçe dokunarak tespit edebilirsiniz. 

Apache III Stetoskop 5 Yıl Garantilidir!

Stetoskopta yedek parça ve garanti önemli bir etmendir. Sellvet markası Apache III Stetoskobu için 5 yıl garanti vermektedir. Bu süre ürününe güvenmesinin göstergesidir. Ayrıca kullanıcılarını korumaya yönelik olarak 5 yıl garanti süresi sunmaktadır. Diğer önemli konu ise her zaman yedek parça desteği veriyor olmasıdır. 

Apache III Stetoskopu Kimler Tercih Etmeli?

Yetişkin, bebek ve çocukları muayene eden doktorlar tercih edebilirler. Ayrıca büyükbaş, küçükbaş ve pet hayvanların muayenesine yönelik olarak veteriner hekimlerimiz tercih edebilir. 

Çift steteskop, tek kafa steteskop kadar geniş bir dinleme aralığına sahip değildir. Daha net ve daha odaklı bir sese ihtiyacınız var ise kardiyak stetoskop olarak adlandırılan Apache II modeli tercih edebilirsiniz.

Apache III Stetoskopun Apache I’e göre arasındaki farklar nelerdir?

Apache III  stetoskop Apache I stetoskopa göre kısa hortumludur.

Apache III stetoskopta iki kulağa ayrı ayrı hortum sesi gelir. Apache I stetoskop ise tek hortumdan aldığı sesi iki kulağa bölerek iletir.

Apache III Stetoskop çift kafalı yani çift taraflı bir stetoskoptur. Apache I ise tek taraflı bir stetoskoptur.

Apache III Stetoskopun Apache II modele göre farkları nelerdir?

Apache III Stetoskop çift taraflı bir steteskoptur. Küçük diyaframlı ve büyük diyaframlı bir yapısı vardır. Apache II Stetoskop tek yüzü ile dinleme yapmaktadır.

Apache III Stetoskobun küçük kafası vardır, Apache II stetoskop ise sadece büyük kafalıdır. Bu sebeple Apache III tercih ettiğinizde çift stetoskop taşımak zorunda kalmazsınız.