Vidalı Koala Kalça Vinci

Yatalak inek kaldırma aleti, prolabsus uteri ve doğum gibi vakalarda hayvana pozisyon vermek amacıyla tuber koksa kemiklerine oturan yardımcı bir fizik tedavi aletidir.

HEMEN SATIN AL

Sığırın yatıp kalkmadığı hallerde, hekime ve bakıcıya yardımcı olur. Örneğin doğum yapan bir inek oturduğunda kalkamayabilir. Uzun süre kalkamayan sığırın ayaklarında sorunlar başlayacaktır. Bu sebeple inek kaldırma aparatı ile hayvan kaldırılmalıdır. Tuber koksa kemiklerinden kavrayan Koala Kalça vinci yatalak inek kaldırma aleti olarak kullanılmaktadır. 1.200 Kg kapasitelidir.

Farklı bir kullanım alanı olarak rahim çıkması/sarkması durumlarında iç organlara yer açmak için ve rahimin tekrardan içeri itilebilmesi amacıyla kullanılır.

Veteriner Hekimlerin aracında yer kaplamadan rahat bir şekilde taşıyabilmesi için Selvet Medikal markası AR&GE ekibi tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Pimleri çıkarıldığında kolay şekilde katlanarak taşınabilir. Portatif oluşu sayesinde yüksek bir yere (Calaska, Vinç, Çatı Askısı) sabitlenerek kullanılabilir.

Kolay dönebilen vidalı sistemi sayesinde kıskaçları hayvanın kilo durumuna göre ayarlanabilir. Sığırın kalça bölgesinde bulunan Hook Bone (Tuber Coxae) kemiklerini en iyi şekilde kavraması için tırtıklı özel malzeme ile donatılmıştır. Özel dizaynı sayesinde her boyuttaki büyükbaş hayvan için kullanılabilir.

1.sınıf fırın boya ile boyanmıştır. Ara açıklığı en fazla 72 cm olmaktadır. 

Kargo Ölçüsü: 25cm x 84cm x 33cm (Kıskaç kısmı)

Ağırlığı: 8 Kg